התקשרו 054-4983478 054-4983478

צ’י קונג חכמת הריפוי

היכרות עם שיטת צ’י קונג חכמת הריפוי
(בסינית Zhineng ובאנגלית Wisdom Healing Qigong)

צ’י קונג חכמת הריפוי (Zhineng Qigong) היא שיטה לריפוי והתפתחות אישית שפותחה בסין על ידי דוקטור פאנג מינג. דוקטור פאנג, רופא בעל ידע ברפואה סינית וברפואה מערבית, למד במשך שנים רבות שיטות מסורתיות של צ’י קונג, ופיתח מתוכן את שיטת צ’י קונג חכמת הריפוי. דוקטור פאנג התחיל ללמד מטופלים את השיטה, ובעקבות התוצאות הטובות פתח מרכז לריפוי באמצעות צ’י קונג, שאליו היו באים מתרגלים לחודש אינטנסיבי של תרגול השיטה. התוצאות המצויינות של התרגול במרכז הביאו עוד ועוד אנשים לתרגל במרכז, ובשיא התפתחותו היו מגיעים כ-5000 איש לתרגל ברציפות למשך כחודש. המרכז הממוקם בסין נודע כ”בית החולים ללא תרופות” ומחקרים רבים שנערכו בו הראו אפקטיביות רבה של התרגול, הריפוי מחלות, הקלה מסימפטומים שונים ושיפור ההרגשה הכללית.

אחד מתלמידיו של דוקטור פאנג – מאסטר מינגטונג גו, הביא את השיטה למערב ופתח מרכז מצליח מאד לצ’י קונג בארה”ב. בשנת 2014 הביא איציק אורן, יו”ר ומייסד רשת שילב, את השיטה לישראל לאחר שהשתתף בריטריט צ’י קונג במרכז שבארה”ב והתרשם מאד מהמאסטר. מאז מתרגלים את השיטה אלפי ישראלים לפי גישתו של מאסטר מינגטונג גו, שהתאים את התרגול של דוקטור פאנג לאורח החיים והיכולות של המתרגלים במערב.

מרכיבי השיטה – התרגול בשיטה מורכב משלושה תרגולים עיקריים: [1] Awaken vitality להעיר את החיוניות, [2] Sound Healing ריפוי בצלילים, [3] Lift Chi Up Pour Chi  Down תרגול שאפשר לנו להביא צ’י מהיקום אל תוך הגוף.

Awaken vitality – להעיר את החיוניות הוא תרגול תנועתי פשוט ועצמתי שנועד לפתוח את זרימת האנרגיה בתוך הגוף. בעזרת שילוב של תנועה, מדיטציה ודמיון מודרך, אנחנו מניעים את הגוף, פותחים את זרימת האנרגיה בעמוד השדרה ובחלקים שונים בגוף, ומאפשרים זרימה עמוקה וחפשית יותר של צ’י – כוח החיים בתוך הגוף. התרגול כולל חמישה תרגולים, שכל אחד מהם עובד בצורה שונה על פתיחת זרימת האנרגיה בתוך הגוף, בדגש על הגב התחתון, הצוואר והעורף איזור בית החזה, ועמוד השדרה כולו.

בתרגול Sound Healing אנחנו משתמשים בצלילים שמופקים במיתרי הקול, ומהדהדים אל תוך הגוף ואל האיברים הפנימיים. על פי התאוריה של הצ’י קונג, האיברים הפנימיים קשוריםלבריאות הגופנית ולאיזון הרגשי, ובעזרת טכניקת הריפוי בצלילים, אנחנו יכולים להניע את הצ’י באיברים הפנימיים, לפתוח את זרימת האנרגיה, ולאפשר חופש רב יותר לתנועת רגשות מאוזנת בתוכנו. לכל אחד מהאיברים יש שלושה צלילים, אחד לריפוי הגופני, אחד לריפוי הרגשי, ואחד לחיבור עם התודעה והרוח. החוויה של תרגול הריפוי בצליים יכולה להוות מדיטציה עמוקה של חיבור עם הגוף והם האנרגיה.

בתרגול Lift Chi Up Pour Chi Down אנו לומדים איך להזמין את האנרגיה מהאדמה, השמיים והטבע אל תוך הגוף, לפתוח את שערי האנרגיה לקבלת צ’י מהיקום, ולהביא את האנרגיה אל מרכזי האנרגיה העמוקים של הגוף. התרגול של הסדרה פשוט יחסית, זורם ומהנה.

שלושת התרגולים ביחד, מאפשרים לנו לפתוח את הזרימה של האנרגיה בתוך הגוף, ללמוד איך לקבל אנרגיה מהיקום כדי להעלות את רמת האנרגיה ולרפא את האיברים הפנימיים בעזרת הצלילים המרפאים, ובכך מאפשרים תרגול מקיף מעמיק ואפקטיבי בשיטת צ’י קונג חכמת הריפוי.

בסדנאות החצי יומיות שמתקיימות בצִ’י סֶנְטֵר – המרכז לתרגול צ’י קונג ברשפון, אפשר ללמוד את שלושת מרכיבי השיטה וכן תרגולים נוספים מ”בית החולים ללא תרופות”.