התקשרו 054-4983478 054-4983478

זרימה ומודעות כטבע שני

פתיחת שערי האנרגיה

כתיבה: ענת שרייבר
עריכה: לולי הורן עזרא

…יופי הוא מאורע פעיל שמתרחש בין אדם ובין דבר אחר. יופי עשוי לצוץ מאליו בכל רגע…הוא מצב משתנה של התודעה, רגע יוצא דופן…” ~ מתוך: וואבי סאבי

כל כך הרבה מהחיים שלנו אנחנו חיים בציפייה לרגע הבא או “…כמה פעמים ספרת עד מאה ושום דבר לא קרה…?” (רפי פרסקי)
מוכר לנו? באופן יומיומי אנחנו מוצאים את עצמנו מתמודדים עם האתגר הבא קטן כגדול, ולעיתים קרובות הופכים להיות פסימיים, מיואשים או מודאגים וחוששים מכל שינוי שהרגע הבא יביא.

יש פעמים וכאלה מאיתנו שעשויים לתפקד די טוב בחיי היומיום אך מחביאים או מאחסנים את הרגשות עמוק בתוכנו ובשקט עד שרעשם הפנימי הופך למגרסה איטית שנוגסת מבפנים או רעש מחריש אוזניים…. סכר או סכרים הולכים וגדלים חוסמים את נהר חיינו הזורם ובלי שנשים לב לעוצמתם, הזרימה הטבעית וההרמונית, משתבשת. חוסר האיזון נותן אותותיו- הנוזל – הדם, הלימפה לא מגיעים לאזורים מסוימים בגוף או שיש הצפה באחרים.

כשהסכרים בגופינו מתקבעים הם חוסמים בפנינו חלקים שלמים של עצמינו מבחינה פיסית ורגשית. החסימות גורמות לתקיעות ויוצרים חוסר איזון במערכת שתתבטא כמחלה פיסית כזו או אחרת, אך לא רק. באותה מידה החשיבה והקוגניציה שלנו נתקעים, החווטים במוח מתקבעים או לא מתקשרים. אנחנו הופכים להיות זהירים מדי, מודאגים בצורה אובססיבית ולא מסוגלים להתנהג בספונטניות. חוסר האיזון והתסכול מתעצמים והיכולת שלנו להיפתח אל אחרים, גם אל הקרובים אלינו ביותר, מצטמצמת כי אנחנו כל כך עסוקים בעצמינו. בקלות רבה פחד הופך להיות רגש מרכזי שמניע אותנו עמוק מבפנים והיכולת שלנו לזהות דבר יפה וטוב מבפנים או מחוצה לנו, נחסמת. בהסתכלות על תמונה רחבה יותר אף פיתחנו חסימות לא רק לעצמנו אלא גם לחברה כולה ואל בכדור הארץ בכלל. אך החדשות הנפלאות הם – הגוף שלנו על כל ממדיו הוא פלא שאין גדול ממנו.

הזרימה הטבעית של האנרגיה בגופינו ובכל הבריאה היא תנועת חילופין אינסופית ורב כיוונית; בין המוח לגוף. בין הלב לגפיים. בין הבלוטות לאיברים הפנימיים. בין הכבד לשרירים. בין העיניים לעולם. בין קטבים הפוכים, בין שמאל לימין, מעלה ומטה, בין המספרה אחת של המוח לשנייה, בין קדימה ואחורה, בין מודע ללא מודע.

יכולת הריפוי הפנימית היא תוצר של שחרור חסימות ופתיחת שערי האנרגיה בגוף. המוח יכול ויודע לחבר חווטים מחדש. בלוטות יכולות להפריש חומרים מזינים לגוף. לכבד יכולת התחדשות מדהימה. תאים מתחדשים כל הזמן. האפשרות שלנו להיפתח אל העולם ואל עצמינו אפשרית גם בזמן מצוקה. זו דרך. התפעמות מהמופלא, התמלאות בשמחה ואהבה אפשרית לכל אחד ואחת מאיתנו בכל זמן. החיבור שלנו אל הגוף ותפקודיו, אל צרכי הנפש ומרחבי התודעה והצ’י יכולים להיות טבע שני לנו. טבע של יכולת התחדשות בתוכנו – זה הצ’י קונג של החיים – זו מיומנות העבודה עם הצ’י. את המיומנות הזו נתרגל בסדנא בשבת.

מי ש מקשיב ונפתח למרחבים בתוכו ומחוצה לו יכול\ה לחוש ולגלות משהו מהמסתורין של הבריאה ולעיתים לגעת במופלא.

בגוף שלנו שערים, שהם פתחים ומעברים של אנרגיה. כמו נחלים ונהרות בטבע חסימות הם חלק מהחיים ולעיתים אנחנו עוברים על גדותינו, אך יכולים למצוא את הדרך לזרום בחופשיות והרמוניה ולמלא אגמים וימים.

בסדנא בשבת ה-20/7/19 – ננוע על ציר מודעות צלולה ומתרחבת בתוכנו, ציר שיהדהד את תנועת היקום. נקשיב וננוע על הציר של חכמת הלב המאפשר התמרה מתגובתיות לחמלה ואהבה ונתחבר לציר הגוף שלנו על כל רבדיו כבית לפוטנציאל ריפוי פנימי. התנועה בין שמיים וארץ – אף פעם לא מתמלאת ואף פעם לא מתרוקנת. אנחנו בזרימה בלתי פוסקת. זוהי דרך האדם עלי אדמות. חווית הפנים והחוץ, רגע האחדות הוא מעבר לכל המשגה. לדעת את היקום מבלי לנסות להחזיקו. החירות להתרחק מההזדהות עם הקשיים ולהתפעם מעננים ופלגים, מגלי הים הנשברים על החוף ומרגע אחד של ביטוי ספונטני – זה החיבור לחוויית האחדות שממלאה אותנו בכוחות חיים ושמחה. נחדש את הזרימה החופשית של האנרגיה בגוף, נאפשר לכיווצים להתרכך כמו קרחונים שנמסים. נרגע, נרגיש חוסן. ננשום בחופשיות. הקליקו כאן לפרטים והרשמה לסדנא.

ענת שרייבר – ענת, עוסקת בצ’י קונג משנת 1985 לאחר שהות של ארבע שנים ביפן וטאיוון שם השתלמה והוסמכה אצל המאסטרים טזואו צ’ינג טסאי, סדמוטו קוז’י ושיזוטו מסונגה. ענת, אמנית ומטפלת מוסמכת בזן-שיאצו ורפואה סינית, פסיכותרפיסטית גופנפש ומנחת סדנאות ומסעות ברוח ה”דאו”, מטפלת ומנהלת את “מרחב טאו” בקרית טבעון – מרכז לרפוי, אמנות, תנועה ואמנויות לחימה סיניות. ענת לומדת עם מאסטר מינגטונג גו משנת 2014.

Listen to your body Energy gate    Human body

שמרו על קשר - הרשמה לניוזלטר

מעוניינים לקבל מידע ועדכונים אודות מגוון פעילויות המרכז? הרשמו לדיוור של צ'י סנטר ונוכל לשמור על קשר.

  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.