התקשרו 054-4983478 054-4983478

פתאום קם אדם בבוקר ומרגיש…

יסודות הז’יננג צ’י קונג

כתיבה: ענת שרייבר
עריכה: לולי הורן עזרא

כולנו משתמשים בגוף, באנרגיה ובתודעה בדרך זו או אחרת, בכדי לחצות את מסע חיינו. ללא קשר מה הן נסיבות חיינו, מה הסיפור שלנו וממה אנחנו סובלים או לא, אנחנו נתקלים מדי פעם בקשיים במישורים שונים של ההוויה הקיומית שלנו. האפשרות והיכולת להתמיר כאב או סבל פיזי, רגשי או נפשי, זוהי היכולת האנושית במיטבה. החיבור לגוף, ההקשבה ללב, ובו זמנית למודעות ולשדה התודעה האינסופי, זיהוי פוטנציאל הריפוי הפנימי שלנו והפיכתו למיומנות חיים זמינה וערה – זהו מדע וחכמת הצ’י קונג. נעיף מבט ממעוף הציפור על חלק מתרגולי צ’י קונג חכמת הריפוי (Zhineng Qigong) ונגלה –

תנוחות שקטות ותנועות בזרימה, מדיטציות ומנטרות, צלילים מרפאים (וצלילים מוזרים… 😊), תרגולים בקבוצה ורגעי התבודדות, ויזואליזציות, שיחות וצחוק. כל התרגולים הפיזיים מלווים בתשומת לב מסונכרנת ובהתכווננות מודעת כמו-כן במבט פנימי חומל ופתוח לקבלת אינפורמציה מבפנים, מהאיברים ומבחוץ. נוצרת אינטימיות והכרה עמוקה במהלך ההתבוננויות והתרגולים.

תרגול פיזי מעורר וממקד. לדוגמא תרגילי “להעיר את החיוניות” – Awakening Vitality – סדרה של חמישה תרגילים המניעים ומותחים את כל מערכת השלד המאפשרת Grounding & Centering, ביסוס היציבה על ידי חיבור לציר השמיים והארץ, חיזוק עמוד השדרה, וויסות מערכת העצבים, הדם, הלימפה ואיברי הגוף הפנימיים העוברים עיסוי עמוק המעורר את חיוניותם, המרכך ומגמיש את המפרקים, השרירים והגידים. כל חוליות הגו נעות והמרווח ביניהם מתרווח, מח-עצם משתחרר מהעצמות לתוך רקמות הגוף, כאבים ומתחים משתחררים ונרגעים. המוח מפריש סרוטונין ומשככי כאבים טבעיים – אנדורפימים. והיכולת להכיל קושי גדלה. צ’י תקוע ניעור לתנועה ומתפתחת עמידות ורווחה פנימית המורגשת בכל המישורים. הגוף מתחזק. 

איזו הרגשה נפלאה!

מסתבר שלא צריך לטפס את האוורסט בכדי להגיע לכזו תחושה נפלאה. הכל אפשרי כאן ועכשיו. חיוכים נפרשים על הפנים ושמחה פשוטה מתפשטת. הנה הצ’י מתחיל לזרום.

Where the Mind goes the Qi follows and… flows!!

לאט לאט אנחנו מתחילים להכיר איך האנרגיה הפנימית שלנו נעה בתרגולים חוזרים ונשנים, ונרגעים באמת. רמות הסטרס בגוף יורדות. רמת הסוכר בגוף מתאזנת. Relaxing, Noticing, Acknowledging. אנחנו פוגשים את האנרגיה שלנו ולומדים להביט ולהקשיב לה, להכיר ולקבל אותה על כל ביטוייה. ההתמודדות עם קושי, אם ישנו, רגשי או פיזי עובר התמרה בעזרת מודעות הולכת ומתבהרת ככל שאנחנו מתחברים ללב פנימה ומקשיבים. 

איפה ישנה הקשבה כמו ההקשבה הזו? Listening ,Accepting.

מתוך חווית תרגול מיוחדת הנקראת לה צ’י – La Qi – של איסוף הצ’י וכינוסו, ריכוזו ושחרורו, נחוש ריכוך וההתרחבות וניפתח אל עבודה והיכרות עמוקה יותר עם האיברים הפנימיים שלנו (לב, כליות, מע’ העיכול, כבד וריאות). הצלילים המרפאים – Healing Sounds – של צ’י קונג חכמת הריפוי עובדים דרך הרמה הרגשית והפיזית. הצלילים יוצרים וויברציות (רטט) משפיעים בין השאר על הנוזלים של הגוף ועל דפנות האיברים כך שהתרגול מעורר את דפוסי האנרגיה הבריאים וההרמוניים של הגוף. המתח והסטרס סביב האיברים מתמסמס, מטענים שהצטברו משתחררים, התפקודים הפיזיולוגים מתאזנים ופעולת האיברים מתחזקת. Energizing.

כאשר צרכי הגוף מסופקים, הלב שקט ונפתחים לקבלה והכרת תודה עמוקה. החיוך הפנימי, ההאו-לה שהם מפתחות הזהב של הצ’י קונג מאפשרים למודעות ולחמלה הפנימית להתרחב מעבר לתמונת העולם המצומצמת והמקבעת. אנחנו מתחברים לשדות הצ’י שסביבנו, לתנועה האינסופית שבתוכנו ומחזקים את הקשר עם הצ’י של היקום. פנימה והחוצה. הכוונה והלב, הגוף והצ’י, התודעה וההקשבה נחווים כאחד.

Lift Qi Up Pour Qi Down הינו תרגול יפהפה המאפשר לחכמת הלב להתחבר לאנרגיית החיים הבלתי נראית שסביבנו ולכל היצורים החשים. מתרחשת תנועת החילופין של הצ’י בינינו ליקום ולאנרגית המקור של היקום שאותה אנחנו מטפחים בתרגול. נוצר שדה הצ’י ייחודי המעצים את כוחות היצירתיים שבנו, ומפעיל כוחות הריפוי הפנימיים אנחנו חווים תחושת אחדות שאין כמוה. Oneness.

לאט לאט, ולפעמים בן רגע, אנחנו חווים בהירות מנטאלית, שמחה פשוטה ביומיום, מרגישים את פוטנציאל הריפוי הפנימי שלנו ותחושת חיוניות ושלווה פנימית משתררת. אנחנו בריאים במובן המלא של המילה ומסוגלים להתמודד עם מה שיבוא. התרגול בצ’י קונג משפיע גם ביום יום ולא רק בזמן השיעורים.

פתאום קם אדם בבוקר ומרגיש שהוא עם ומתחיל ללכת וכל הנמצא בדרכו אומר לו שלום!

אני מזמינה אתכם לעודד את כוחות החיים שבכם ולהצטרף אלי לקבוצת תרגול. לחוות את כל מה שתיארתי לא רק ממעוף הציפור אלא במעשה, בפתיחות ובאהבה. האו לה!

מוזמנים להצטרף לקבוצת תרגול יסודות הצ’י קונג עם ענת שרייבר – ימי שלישי 08:00-12:30 במועדון לחבר במושב רשפון – ויחד ללמוד ולתרגל מהבסיס.

ענת שרייבר – ענת, עוסקת בצ’י קונג משנת 1985 לאחר שהות של ארבע שנים ביפן וטאיוון שם השתלמה והוסמכה אצל המאסטרים טזואו צ’ינג טסאי, סדמוטו קוז’י ושיזוטו מסונגה. ענת, אמנית ומטפלת מוסמכת בזן-שיאצו ורפואה סינית, פסיכותרפיסטית גופנפש ומנחת סדנאות ומסעות ברוח ה”דאו”, מטפלת ומנהלת את “מרחב טאו” בקרית טבעון – מרכז לרפוי, אמנות, תנועה ואמנויות לחימה סיניות. ענת לומדת עם מאסטר מינגטונג גו משנת 2014.

Fire Elemet

כיתוב

Earth Element    Wood Element

שמרו על קשר - הרשמה לניוזלטר

מעוניינים לקבל מידע ועדכונים אודות מגוון פעילויות המרכז? הרשמו לדיוור של צ'י סנטר ונוכל לשמור על קשר.

  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.