התקשרו 054-4983478 054-4983478

מסע לחיבור עם הלב ועם הילדה הפנימית בתוכי

סיפור של ריפוי בעזרת הז’יננג צ’י קונג

כתיבה: תמר ארז
עריכה: לולי הורן עזרא

במשך תקופה ארוכה אני עוסקת בחקר פנימי ובמסע אישי לחיבור עם הגוף, הלב והתודעה. מסע של ריפוי מתוך כמיהה, כוונה ותפילה לחוות ריפוי אישי ולהשתתף בריפויים של אנשים סביבי (בוגרים וילדים) ובריפוי משותף של החיים. עם השנים ככל שאני לומדת ומתרגלת בדרך חוכמת הריפוי של הצ’י קונג, אני מגלה שזו הדרך המרכזית עבורי לרפוי שלם ומלא, עמוק ושורשי. הדרך המרכזית להתחבר עם הילדה הפנימית בתוכי, לשוב ולהתחבר עם השמחה והתום, עם האמונה והביטחון, עם החופש הפנימי וחדוות היצירה, ועם האושר שבבריאת החזון הפועם בי לעבודה עם ילדים דרך WHQ. עם הגשמת המשאלה: לחיות באהבה ולהביא אור לחייהם של ילדים ומבוגרים.

במהלך הסדנא האחרונה עם מינגטונג (שהתקיימה בצ’י סנטר בארץ בסוף מאי ותחילת יוני 2019) זכיתי לחוות ריפוי עמוק ושורשי. ביום הרביעי לסדנא, בסיום התרגול של הצלילים המרפאים, מינגטונג הנחה אותנו לחייך בתוכנו אל מערכות האיברים הפנימיים. לשלוח אהבה וטוב ולהתבונן בתחושות וברגשות שאנו חשים בתוך כל  מערכת איברים. לאחר מכן הנחה לשתף בזוגות את מה שחווינו. כאשר חייכתי אל הלב בתוכי, הרגשתי אותו שמח וחי, ובעומקו ראיתי איזור חשוך וסגור כמו מנותק משאר הלב. שיתפתי את בת הזוג שישבה מולי והיא הזמינה אותי לחייך עוד אל הלב ולשלוח לו אהבה. בהדרגה הרגשתי את אותו איזור חשוך מתעורר לחיים ונפתח, הופך מואר ופועם ומתחבר עם שאר הלב. הייתי מאושרת.                                

למחרת תרגלנו שוב את הצלילים המרפאים. הפעם מינגטונג הזמין בתחילת התרגול לחשוב על אתגר שאנו מתמודדים איתו ולשים לב לתחושות, לרגשות ולמחשבות שאנו חווים בגוף. בהמשך, בכל פעם לאחר ששרנו את הצלילים המרפאים למערכת איברים מסוימת, הוא הזמין לחשוב שוב על האתגר ולהתבונן בחוויה בתוכנו. האתגר המרכזי איתו עבדתי בסדנא ועליו חשבתי בתרגול, קשור לאהבה ולתבנית/דפוס אשר מושרש עמוק בתוך ליבי, גופי ותודעתי, ונושא עימו סבל רב בחיי. תחילה שרנו אל הלב ושוב ראיתי את אותו מקום קטן, חשוך וסגור בעומק הלב שלי. הפעם גם הרגשתי את החוויה שלו. הוא היה עצוב, בודד, כואב ובוכה בתוכי. אמרתי לו שאני איתו ושלא ידאג, שאני אוהבת אותו. ואז שרנו אל מערכת הכליות והלב שוב בכה והיה מפוחד. אמר שהוא פוחד שאף אחד לא יאהב אותו. כאשר אמרתי לו שאני אוהבת אותו, כעס גדול עלה בליבי והוא אמר: “אם את אוהבת אותי אז למה את מחפשת כל השנים אהבה מבחוץ?! למה אף פעם לא קיבלת את האהבה שלי?! לא ראית אותה, לא הרגשת אותה, לא הסתפקת בה ולא שמחת בה ובי?!” כל הווייתי בכתה בתוכי ואמרתי ללב שהוא צודק. ביקשתי ממנו סליחה והבטחתי שאפתח לקבל את האהבה שלו ואשמח איתה ואיתו. הלב בתוכי נרגע, חייך, שמח והתרגש ושנינו התעוררנו מחדש לחיים. המשכנו יחד בתרגול כמו אמא ובן שנותנים יד זה לזו ומרקדים באושר. תרים ומגלים את מרחבי הארץ הפנימית בתוך הגוף, מבקרים את מערכות האיברים הפנימיים: משקים ומטפחים את האדמה הפורייה של מערכת העיכול… מבקרים את העץ הירוק, הענף והחסון של מערכת הטיהור והחיסון, מחבקים אותו, משחקים תחתיו ונחים בצילו… שוכבים על האדמה וסופרים כוכבים בממלכת הריאות והנשימה… מאושרים על האיחוד המחודש ביננו ועל החיבור עם אמא אדמה ואבא שמיים ועם מערכות האיברים והתאים בגוף כולו.

למחרת היה היום האחרון של הסדנא, שהוקדש לתודעה הטהורה. מינגטונג דיבר על הסבל שנגרם בעקבות האחיזה שלנו בדברים, כמו גם בדחייה ובהתנגדות אל מה שכואב / מפחיד / מאתגר / שאנחנו לא אוהבים. הוא דיבר על שחרור של תבניות מגבילות בתוכנו. חשבתי על אותה תבנית של אהבה אשר מושרשת עמוק בליבי ובתודעתי, והתעצבתי על כך שאיני יכולה עדיין לשחרר אותה. חשתי כאב גדול בתוכי. בעת שתרגלנו עם הצליל “nng”  בפעם השנייה, הציפו דמעות את עיני ובלב מיררתי בבכי. בו בזמן חשתי עטופה באהבה ובתמיכה של שדה הצ’י ושל הלבבות הגדולים שנכחו באולם וסביבי. תוך כדי צ’נטינג פתאום הרגשתי תחושה עוצמתית של חיבור עם הלב והתמזגות בברית מרפאת. באותו רגע ידעתי שהכל בסדר! ושהכל יהיה טוב עוד יותר! הרגשתי שכעת אני יכולה להיכנס אל היכל ה-Shen Chi  במרכז המוח, ולהיפתח אל התודעה הטהורה.

מאז הסדנא אני חווה הרבה יותר שקט, שמחה, צלילות, בטחון ותקווה. הרבה פחות לחץ, פחד ודאגה.  וכשחוזר ועולה הכאב של הלב, אני יכולה כבר יותר להכיל אותו ואת עצמי. להיזכר באפשרות לריפוי ולחיבור עם השלם בתוכי, לשוב לאחדות בתוך השלם הגדול והאינסופי.

בהתבוננות במתנת הריפוי שזכיתי לה בסדנא אני רואה את הקשר הישיר אל התרגול היומי לאורך שנים, עם ההנחיה, הלימוד וההשראה ממינגטונג ומד”ר פאנג. מודה על החסד של קהילת צ’י סנטר בארץ, עם המורים והמתרגלים, ומעומק הלב מודה לילדים ולצוותים החינוכיים בבתי הספר בהם אני מלמדת בשלוש השנים האחרונות. הודות לצורך להתאים את הלימוד לילדים, אני זוכה לפגוש את הצ’י קונג ואת עצמי באופן פשוט, טבעי, טהור וראשוני, בהכרת תודה אינסופית, האולה!

אני מזמינה אתכם להשתתף במפגש שמח, מרגש, מלמד ומעצים, עם יוחאי דור ואיתי. בתוך המסע האישי והמשותף של כולנו – בוגרים כילדים – מסע לחיבור עם עצמינו ועם ילדינו, חיבור עם הלב והשמחה בתוכנו וחיבור עם כל הלבבות הגדולים מסביבנו. עטופים בשדה צ’י תומך ואוהב נחגוג בתנועה את החופש הגדול. נרשמים כאן.

תמר ארז – תמר לומדת ומתרגלת צ’י קונג משנת 2003, ומשנת 2014 תלמידה של מאסטר מינגטונג גו ומתרגלת בדרך “חכמת הריפוי” של הצ’י קונג. סיימה שלב שני בהכשרת מורים של צ’י סנטר ומלמדת קבוצות מבוגרים בקיבוץ הזורע ובזיכרון יעקב. כמו כן מלמדת ילדים בבתי ספר ברחבי הארץ, במסגרת החזון לעבודה עם ילדים ב-WHQ. במקביל תמר מטפלת במגע כמדריכה לריפוי דרך הגוף והתודעה, משנת 1993.

   

שמרו על קשר - הרשמה לניוזלטר

מעוניינים לקבל מידע ועדכונים אודות מגוון פעילויות המרכז? הרשמו לדיוור של צ'י סנטר ונוכל לשמור על קשר.

  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.