קורס יסודות צ’י קונג חכמת הריפוי

פתגם סיני: “מורים פותחים את הדלת. אתה נכנס בעצמך.” ~ קונפוציוס

כתיבה: אספה פלד
עריכה: לולי הורן עזרא

קורס היסודות הראשון ללימוד צ’י קונג חוכמת הגוף המרפא, ז’יננג צ’י קונג, נולד “כחול לבן” בצ’י סנטר שברישפון וגובש על ידי מורי צ’י סנטר במשך שעות ארוכות של מפגשי עומק במטרה ליצור קורס מיטבי ואפקטיבי לתלמידים חדשים. כל מורה תרם מחוויותיו האישיות כתלמיד וכמורה ומניסיונו עם תלמידיו וביחד.

הקורס מורכב מ-12 מפגשים בפריסה של שלושה חודשים, במהלכם מתוודעים לעומק את משמעויות השיטה המקודדות במושגים כמו שדה צ’י, האולה, שמונת המשפטים ועוד. חווים ולומדים אנטומיה אנרגטית ומכירים את הדאנטיינים, השערים, נקודות האנרגיה ואנטומיה פיסית בסיסית. את הלימוד התיאורטי משלימים בתרגול הסדרות ‘להעיר את החיוניות’, ‘להעלות את הצ’י ולמזוג אותו למטה’ ואת ‘הצלילים המרפאים’. בכל מפגש לומדים ומתרגלים הילינג בראיית הז’יננג צ’י קונג, הילינג בשכיבה, ומדיטציה בעמידה ובשכיבה ועפים למחוזות הריפוי של שלושת הממדים שלנו עם לה צ’י ועוד.

הלימודים מתאימים למתעניינים שמגיעים טאבולה ראסה ולמתרגלים בתחילת דרכם, לכאלו שכבר מכירים ומתרגלים אבל רוצים ללמוד מחדש, מסודר, את היסודות וביסודיות ולהפוך את הכלי המדהים הזה לכלי לריפוי עצמי והתפתחות יומיומית. לימוד היסודות הינו חשוב ובעל ערך משמעותי מכיון שעל אבני יסוד אלו אנו בונים תרגול מתקדם לריפוי שלנו.

בשונה מלימודים אקדמיים, מערביים המבקשים להקנות לתלמידים הבנה חיצונית, כזו שמעבירה ידע מן החוץ פנימה או מהספר לראשם של התלמידים, לימוד צ’י קונג אינו לימוד של ידע חיצוני שעליו אנו נבחנים בסוף הסמסטר. הצ’י קונג כרוך בלימוד ותרגול עצמי באמצעותם אנו מנסים להגיע להבנה פנימית. זהו תרגול שמתקיים בכל רגע בחיינו ולא רק בכיתה או בפארק. זהו תרגול של הכרה, מי שאנחנו באמת.

למתרגלים ותיקים, חזרה על היסודות היא הזדמנות מצוינת לשוב ולהתבונן ולהכיר בדרך שעברו מהפעם הראשונה שהתחילו לתרגל צ’י קונג ועד היום.  ובתהליך כזה מגלים דברים שלא ראינו בעבר, מבינים דברים שלא חשבנו עליהם קודם, מתבוננים בדרך שעשינו עד כה במסע שלנו לריפוי ולהתפתחות. וזו ההוכחה שלימוד צ’י קונג אינו כשאר הלימודים. לימוד צ’י קונג הוא לימוד אינסופי. וכשמשקיעים ביסודות, מתחילים וותיקים כאחד, אנו למעשה מעניקים לעצמנו את מתנה.

החזרה ליסודות מתאימה גם לוותיקים ולמורים. כל מורה הוא גם תלמיד,  חוליה בשרשרת אינסופית של השיטה. המשמעות התמידית של לימוד היא המקור החי של ההתפתחות והריפוי וחזרה ליסודות מאפשרת הזדמנות לשוב להיות תלמיד. להתחבר למבט רענן ולא מקובע ללימוד.

יש יתרונות רבים בלהיות תלמיד. להיות תלמיד מאפשר לנו לטעות, לשאול, לברר. לחוות את הדברים אחרת, לא בעין שמנסה לתפוס הכל אלא בעיניים רכות, מאפשרות. כתלמידה ומורה במסע במשך הנמשך שנים רבות, אני מרגישה שאין גילוי מרגש ומשמח כראיית דברים שקודם היו נסתרים בתוכנו וכעת גלויים. בעיני זהו נס, קסם.

הקורס הקרוב יפתח ב-13/11/2018 לאחר הסדנא והריטריט עם מאסטר מינגטונג גו, כל יום שלישי בשעות 8:00-12:30.
הרשמה לקורס יסודות עם אספה ו/או לקבוצות תרגול עם מורים אחרים בימים א-ה בתאום טלפוני עם קרן 052-3964048.

בסיום הקורס הקבוצה תמשיך לתרגל כקבוצה רגילה באותו יום ובאותה שעה.