התקשרו 054-4983478 054-4983478

כדאי לצחוק, לחיות, לאהוב.

כדאי לצחוק, לחיות, לאהוב.

השנה התחלתי לתרגל צ'י קונג אצל ענת שרייבר.
אחרי זמן רב בו חיפשתי מסגרת בה אצליח להתמיד, שאצא אחרי שיעור כשאני מחייכת וללא "נזקים", מצאתי מענה אצל ענת. לאחרונה ביקשתי להוסיף עוד שיעור בשבוע, ו"שיעור פרטי" לתקופת חופשת הקיץ - כי כשבעת מצוקה ענת מסייעת לי בטיפוליה, אני יודעת בגוף ובנפש - הגעתי למקום הנכון לי.

שמי נורית הרפז. אני בת 65. מאז שנות ה-30 לחיי אני מתמודדת עם כאבי מפרקים ושרירים.
רק לפני כ-15 שנים הכרתי את המושג "פיברומיאלגיה". תסמונת שקופה, שבמשך שנים רבות לא הוגדרה. כרבות כמוני, מצאתי את הדרכים להתמודד עם השלכותיה. למדתי שלפעילות גופנית מתונה ונכונה (שחייה למשל) יש השפעה חיובית פיסית ומנטלית. הקושי - למצוא ולהתאים את סוג הפעילות והמינון, ואת המקום שיכול להכיל את האתגר ולתת את המענה הנכון, לגמרי לא פשוט.

המפגש הראשון שלי עם הצ'י קונג היה לפני כ-7 שנים, בשבוע נופש מקסים למחלימים ממחלת הסרטן. התרשמתי. אך לא הכרתי מסגרת מתאימה כאן בטבעון. עד שזכיתי השנה להכיר את ענת. אני מגיעה לשיעורים מכווצת וכאובה (מה לעשות שעות הבוקר הן אתגר אמיתי עבורי), בתחילת השיעור אני חושקת שיניים, לעיתים אני ממש על סף בכי. ואז קורה הנס: לאט לאט הגוף משתחרר, הכאבים נמסים ומתפוגגים, יכולת התנועה מתרחבת. החיוך חוזר ואני מאושרת.

אני מרגישה שענת רואה את הקושי, והתרגול ממש מותאם לצרכי... ענת מחזקת אותי בכל שיעור במילה, בהנחיה לתנועה ולזוית הנכונה, בקבלה מחייכת אל הבלבול הקבוע שלי בין שמאל וימין (הראש מבין שמאל אבל הגוף רוצה ימין ולהיפך), במילות שבח על המאמץ, בציון השיפור שחל במהלך השיעור ובחיבוק חם וגדול בסופו. פעמיים בשבוע אני נכנסת למרחב "לא במיטבי" ויוצאת מהשיעור בשמחה ובקלילות כמו ילדה שקיבלה עכשיו סוכריה על מקל.

שמרו על קשר - הרשמה לניוזלטר

מעוניינים לקבל מידע ועדכונים אודות מגוון פעילויות המרכז? הרשמו לדיוור של צ'י סנטר ונוכל לשמור על קשר.

  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.