מבינה מהי אותה פתיחות עבורי

מבינה מהי אותה פתיחות עבורי

לפתוח. להיפתח. להתרחב. להכיל. לקבל. באחד מהסרטונים בהם מציג מאסטר מינגטונג גו תרגילים משיטתו לה הוא קורא צ'י קונג חוכמת הריפוי, הוא מדגים תרגיל שנקרא סיבובי ירך או סיבובי אגן (Hip Rotation). בהקדמה לתרגיל הוא אומר כך: סיבובי אגן נועדו לפתוח את האזור הזה, להניע אותו ולשחרר מתחים שמצטברים בו, אשר בתורם מהווים גורם מרכזי ביצירת מחלות.

בסדנא בה השתתפתי רשמתי מפיו שוב ושוב את המילים לפתוח, פתוח, להיפתח. אנחנו יכולים לפתוח את התודעה, לפתוח את הלב, להיפתח להפתעות, לתהליך של עליות וירידות. כשאנחנו נפתחים, אנחנו נרפאים. היכן שיש כאב, שם אין פתיחות וזרימה, האנרגיה תקועה, לא זורמת, ובאים המכאוב והחולי.

עד כאן מאסטר מינגטונג (בתקווה שציטטתי אותו נכון). מילים יפות, נכון? ומהן עבורי?

בשנתיים שאני מתרגלת צ'י קונג אני יותר ויותר מבינה מהי אותה פתיחות עבורי. לפתוח זה להתרחב, ולעשות מקום. להיפתח זה לקבל את הנעים והלא נעים. הקשה והרך. המעצבן, והמשמח, המתסכל והמתגמל. לפתוח עבורי זה לעשות מקום לאנשים שקודם היה להם צפוף ולא נעים אצלי, לעשות מקום לדברים שקרו והשאירו זכרונות לא נעימים, לקבל אותם, ואף לאהוב אותם. להיפתח לכאב שנגרם לי או שגרמתי לאחרים, לעשות מקום, ולקבל אותם, באהבה, בחמלה, בהבנה. אז באה השמחה.
והרי לשם כך נתכנסו, הלא כן? למצוא את האושר, ליהנות מהחיים.
אני מחכה בשמחה לסדנא הבאה ולתובנות החדשות שיגיעו איתה, עם מאסטר מינגטונג, בחודש יוני הקרוב.